Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Vítejte na stránkách antivir.717.cz které poskytují informace o antivirových programech a zabezpečení počítače.

 
 

Bezpečnost na pc

Chovejte se bezpečně

Pamatujte na to že ani antivirový program není všemocný. To že máte v počítači antivirový program ještě neznamená že je váš počítač absolutně v bezpečí. Je například nesmírně naivní když navštěvujete nějaké ilegální stránky (např. kde lze stahovat ilegálně hudbu nebo filmy) a domníváte se že když máte dobrý antivirový program tak se vám nic nemůže stát. Důležité je abyste i Vy osobně dávali pozor jaké soubory do počítače přenášíte a kde v internetu se pohybujete.


Jak co nejlépe zabezpečit počítač
Následující text radí jak mít co nejlépe zapezpečený počítač
  1. Mějte kvalitní antivirový program - Je důležité mít v počítači nainstalovaný kvalitní a známý antivirový program (např Avast! nebo NOD32 či AVG). Raději se vyhněte používání neznámých antivirových programů - ty mohou mít na rozdíl od známých antivirů velké trhliny v zabezpečení.
  2. Mějte aktivní firewall - Zapněte veškeré firewally které máte k dispozici (pravděpodobně to bude firewall operačního systému a firewall antiviru).
  3. Nebezpečné soubory - Pokud budete mít v počítači nalezený nebezpečný soubor zkuste ho nejprve vyléčit antivirovým programem - pokud se to nepodaří nemažte tento soubor ale přesuňte ho do karantény (truhly). Jestliže soubor bude úspěšně vyléčen ale antivirový program po opětovném spuštění opět objeví škodlivá data přesuňte tento soubor do karantény (truhly).
  4. Provádějte kontroly - Pravidelně (mělo by stačit jednou za dva měsíce) nechte antivirovým programem zkontrolovat celý počítač - je k tomu samozřejmě potřeba obrnit se trpělivostí ale je důležité aby vám v počítači neřádil nějaký vir.
  5. Buďte opatrní - Antivirový program vás sice chrání ale neznamená to že si můžete dělat co chcete - žádný antivir není dokonalý a tak i Vy buďte opatrní při např. prohlížení internetu.
Jestliže budete dodržovat tato pravidla pak je váš počítač velmi dobře chráněn. Samozřejmě že nemusíte začít po přečtení těchto pravidel panikařit třeba že jste už půl roku neprovedli kontrolu počítače - tato pravidla jsou sepsána pro co nejlepší zabezpečení počítače a někdy může být tak velké zapezpečení počítače i zbytečné.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one