Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Vítejte na stránkách antivir.717.cz které poskytují informace o antivirových programech a zabezpečení počítače.

 
 

Popis antiviru

Antivirové programy jsou...

Popis
Antivirový program slouží k celkovému zabezpečení počítače před škodlivými soubory a daty. Antivirový program je dnes velice důležitou součástí počítače, žádný počítač se bez antivirového programu dnes prakticky neobejde. Pouze pokud nejste připojeni na internet, nepotřebujete antivirový program.

Jak pracuje antivirový program
Antivirový program odhaluje nebezpečná data pomocí virové databáze (jakési knihovny) antivirového programu, ve které jsou umístěny šablony (určené pro antivirový program) nejrůznějších nebezpečných souborů. Antivirový program tak po např. stažení jakéhokoli souboru z internetu tento soubor porovná se všemi šablonami nebezpečných souborů v databázi antivirového programu. Pokud je nějaký soubor shodný se šablonou nebezpečného souboru je antivirovým programem umístěn do zvláštního prostoru kterému se obvykle říká karanténa, nebo truhla (viz níže). Antivirové programy mají dnes i jiné techniky odhalování virů - např. zkoušejí různé simulace otevírání staženého souboru, a sledují jak se zachová.

Karanténa, truhla
Karanténa (někdy nazývána truhla) je něco jako zvláštní složka antivirového programu do které se umisťují soubory které antivirový program shledá nebezpečnými. Soubor umístěný v karanténě antivirového programeu je zbaven veškeré funkčnosti a je tedy pro počítač neškodný.

Co ještě antivirové programy umí
Antivirové programy samozřejmě kontrolují příchozí a odchozí soubory, ale pro tuto činost mají vyhrazenou speciální část takzvaný Firewall která by se dala přirovnat např. ke státní hranici kde celní kontrola prohledává automobily co odjíždí a přijíždí.
     Antivirový program umí např. ještě zkontrolovat celý počítač jestli se v něm nenachází nějaký škodlivý soubor.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one